Grupa "Pszczółki" 4 - latki

 

              

Wychowawczyni: mgr Magdalena Bezdzietny

Pomoc wychowawcy: Irena Pawińska


Konsultacje indywidualne 
( lub wg wcześniejszych obopólnych ustaleń wychowawcy z rodzicami ) 

 

Godziny pracy dydaktycznej wychowawcy grupy:

poniedziałek 8.00 do 13.00
wtorek 7.00 do 10.00
środa 8.00 do 16.00
czwartek 7.00 do 15.00
piątek 11:00 do 15.00 

Zajęcia z języka angielskiego:
czwartek 9:00-9:15
piątki 9:15-9:30

Zajęcia z rytmiki: 
czwartek 8:00-8:30

 

Charakterystyka grupy:

 

To My - dzielne przedszkolaki  - zwiemy się "Pszczółki". Kłaniamy się niziutko i Gości witamy milutko! Nadszedł już czas, by poznawać wielki świat. Gdy w przedszkolu się spotkamy, wiele do zrobienia mamy. Co jest dobre, a co złe - każda "pszczółka" o tym wie!

Choć jesteśmy jeszcze mali to do przedszkola uczęszczamy już drugi rok, dalej chętnie przyswajamy przedszkolne zasady współżycia w grupie rówieśniczej, nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania  się wobec kolegów. Uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Wiele rzeczy, które robimy jest dla nas nowością.  Jesteśmy weseli, ciekawi  wszystkiego , co nas otacza. Chętnie  się  bawimy, śpiewamy i tańczymy, lubimy zajęcia plastyczne oraz  zajęcia muzyczne i ruchowe. Wychodząc  na spacery poznajemy najbliższe otoczenie i podziwiamy otaczający nas świat przyrody. Z przyjemnością zakładamy nowe kąciki zainteresowań. Uczymy się także angielskiego i z coraz lepiej nam to wychodzi.  Ćwiczymy też naszą buzię podczas dodatkowych ćwiczeń z zakresu profilaktyki logopedycznej, a także poznajemy zawody, uczymy się prostych zasad programowania oraz przyswajamy wiedzę o zdrowiu.

KOCHAMY  NASZE  PRZEDSZKOLE. Każdy dzień w przedszkolu jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Pierwsze przedszkolne chwile i zdjęcia w nowym roku szkolnym przejdą do historii naszej grupy. Tak wygląda świat nasz mały, świat baśniowy - doskonały! Wszystkich szczerze pozdrawiamy - My "Pszczółki"  się kłaniamy!

W przedszkolu nam życie wesoło płynie, jak w prawdziwej rodzinie. Zabawa pomaga nam twórczo myśleć i wyrażać własne uczucia. W naszej przedszkolnej gromadce czujemy się wspaniale, bawimy i uczymy się  wytrwale. Kącików do zabawy mamy wiele i bawimy się wszyscy  jak przyjaciele. Gry, puzzle, układanki, różne malowanki cierpliwości wymagają, ale świetnie rozwijają. W ciągu dnia tańczymy, śpiewamy i na instrumentach muzycznych gramy. W naszym przedszkolnym ogródku chętnie przebywamy i świeże powietrze noskiem wdychamy. Nasza pani wciąż nowe zabawy nam wymyśla  i o edukację naszą dba.

Pracujemy i bawimy się przestrzegając wcześniej ustalonych zasad:

 • dbamy o nasze zabawki
 • sprzątamy po zakończonej zabawie
 • zgodnie się bawimy
 • nie bijemy kolegów i koleżanek
 • grzecznie zwracamy się do siebie
 • używamy zwrotów grzecznościowych
 • nie krzyczymy
 • uczymy się samodzielności
 • dbamy o wytwory pracy innych dzieci

   

 

Tematyka kompleksowa:

 

 

Październik:

1. Jesień w ogrodzie
2. Jak przekazujemy informację.
3. Kolory wokół nas
4. Co zwierzęta i ptaki robią jesienią?
5. Wiem co jem i dlatego jestem zdrowy. 

Wrzesień:

1. Jestem w przedszkolu.
2. Bezpieczna droga do przedszkola.
3. Jesień w parku i lesie.
4. Europejski tydzień sportu/Jesień w sadzie.